FASHIONEL.mk | Read it, Love it

Последни статии сите

Одбери го твојот бохо фустан

Одбери го твојот бохо фустан

Хипи декадата е во комплетна доминација. Голем дел од дизајнерите посегнаа по 1970-тите за инспирација. Така, во различни парчиња внесоа дух од оваа декада, за…

Задолжително парче Seventeen: Нежни пудри за беспрекорен изглед на лицето!

Денешното задолжително парче ни доаѓа од колекцијата на Seventeen во вид на две прекрасни пудри за беспрекорен изглед на лицето. Првата е одличната Pearl finishing…

PFW: Ултра женствена колекција на Рошас, Дрис Ван Нотен го приземи гламурот

Вториот ден на Париската модна недела  H&M го истражуваше космосот, Рошас вибрираше во знакот на женственоста од 50-тите, а Дрис Ван Нотен го приземи гламурот…

Celio* создаде шик колекција за урбани мажи!

Францускиот бренд Celio* конечно ја објави новата пролет/лето колекција за 2015 година, а како што очекувавме таа е неверојатно младешка и со ултра позитивен дух.…

Вистинскиот подарок за секоја жена е во dm

Ако сте од оние што сè уште не смислиле што да ѝ подарат на посебната жена во вашето опкружување, а притоа не сакате тоа да…

Изложба посветена на кариерата на Бјорк

Секогаш иновативната Бјорк, неодамна ја гледавме на насловната на The Gentlewoman, а еден од поводите беше изложбата што на 8-ми март треба да се отвори…

Викторија Бекам со морничав лукбук ја претстави новата колекција

Британската дизајнерка Викторија Бекам деновиве го претстави нејзиниот нов лукбук за колекцијата есен/зима 2015 и тој дефинитивно е сосема поинаков од сите останати што обожуваме…

Ана Винтур: Сите еднаш во животот треба да добијат отказ!

Ана Винтур: Сите еднаш во животот треба да добијат отказ!

Ана Винтур или челичната лејди во модниот свет е синоним за моќ. Една од првите…

Што да облечете денес?

Што да облечете денес?

Со оглед на тоа што пругите секогаш се добар избор, денеска развеселете го дождливото време…

Неодоливи акции за празникот на жената во Космо дрогерии!

Неодоливи акции за празникот на жената во Космо дрогерии!

По повод празникот на жената 8 Март, Космо дрогерии како и секоја година ги разгалува…

Конверс слави 100 години со кампања: Made By You

Конверс слави 100 години со кампања:  Made By You

Култниот бренд Конверс својот јубилеј од 100 години им го посвети на своите фанови, со…

Париската модна недела стартуваше со Ентони Вакарело

Париската модна недела стартуваше со Ентони Вакарело

Официјалната соработка на Донатела Версаче и Ентони Вакарело започна во јануари годинава. После соработката на…

„Прво па женско #3“ викендов во МКЦ

„Прво па женско #3“ викендов во МКЦ

Со идеја да се подигне свесноста за правата на жените, а по повод 8-ми март,…

Ќерките на Мерил Стрип во модна кампања

Ќерките на Мерил Стрип во модна кампања

Трите ќерки на оскаровката Мерил Стрип, Грејс, Мејми и Луиса Гамер се модели во новата…

Тренд аларм: Црвена комбинација за среќни денови!

Тренд аларм: Црвена комбинација за среќни денови!

Во пресрет на Денот на жената, ви нудиме тренди фустанче во бојата на љубовта од…

Интервју сите

Перо Антиќ: Сакам квалитетни часовници што ќе им ги оставам на синовите!

Перо Антиќ: Сакам квалитетни часовници што ќе им ги оставам на синовите!

Кога ќе договорите сликање на парчињата од плакарот на еден кошаркар што имено е висок 2.10, можеби имате некакви очекувања, но…

Францускиот бренд Celio* е привилегија на современиот маж

Францускиот бренд Celio* е привилегија на современиот маж

Француски моден бренд  Celio* со традиција од 30 години веќе го има своето загарантирано место во глобалната модна индустрија.  Распространет е…

Билјана Каран: Моите колекции пренесуваат порака на убавина, слобода и љубов!

Билјана Каран: Моите колекции пренесуваат порака на убавина, слобода и љубов!

Таа е  една од оние македонски дизајнерки кои создаваат неверојатно женствени креации што секогаш раскажуваат една посебна, заводлива приказна. Билјана Каран…

Жени во АРМ: Униформата на АРМ е чест, а бисерите задоволство (втор дел)

Жени во АРМ: Униформата на АРМ е чест, а бисерите задоволство (втор дел)

Вториот дел од  нашиот ден во посетата на Армијата, го помиваме во касарната „Илинден“. Откако завршивме со сите законски процедури пред да влеземе зад капијата,  пред нас се отвори една…

Жени во АРМ: Униформата на АРМ е чест, а бисерите задоволство (прв дел)

Жени во АРМ: Униформата на АРМ е чест, а бисерите задоволство (прв дел)

„Да ја носите униформата на Армијата на Република Македонија истовремено е гордост, чест и достоинство, но и огромна одговорност“, вака го започна разговорот Маријана Симоновска-Трајкоска, по чин постар водник во…

Кожените парчиња – најдоминантни во плакарот на Кристина Арнаудова

Кожените парчиња – најдоминантни во плакарот на Кристина Арнаудова

Во време кога македонската музичка сцена стагнира од правењето добри песни како што тоа беше случај низ годините наназад, нејзиниот огромен хит „Прашина“ сѐ уште ги буди сетила кај слушателите.…