Последни статии сите

Елена Лука ја продолжува својата приказна во Прилеп

Елена Лука ја продолжува својата приказна во Прилеп

По неодамна отвореното ателје во Струмица, македонскиот моден бренд Елена Лука од сега е поблиску и до прилепчани. Денеска, во срцето на автеничната прилепска стара…

Како да комбинирате црна во пролетни стајлинзи

Црната е навистина весела боја, доколку знаете како да ја искомбинирате. Не водете се според правилото: пролетната сезона е резервирана за светли бои, туку со…

Што да облечете денес?

Со оглед на тоа дека денешното време ќе биде променливо, ние се одлучивме за комбинација што ќе одговори на сите временски услови, но и сите…

ФОТО: Саф е повеќе од музика, САФ е култура!

Иако најавен за 21 часот, а со официјален старт во 23, концертот на САФ вчеравечер на Скопскиот Саем предизвика вистинско лудило кај публиката. Откако тројцата…

People се изјасни: Сандра Булок е најубава!

Актерката Сандра Булок според  People Magazine е прогласена за Најубава жена во светот. Иако за многумина тоа не беше изненадување, 50-годишната актерка била шокирана од…

Лимитирана колекција на Долче и Габана совршена за ова лето!

Лимитирана колекција на Долче и Габана совршена за ова лето!

Омилените Долче и Габана ја претставија лимитираната колекција со прекрасни чевли и чанти со кои…

Ана Љубинковиќ со интересен перформанс на “Модни вињети“

Ана Љубинковиќ со интересен перформанс на “Модни вињети“

Познатата српска дизајнерка Ана Љубинковиќ со интересен перформанс во рамките на програмата „Модни вињети“ на…

Тренди: Кул комбинации со најпосакуваните маички со принт!

Тренди: Кул комбинации со најпосакуваните маички со принт!

Маичките со натпис дефинитивно се едно од омилените и најчести парчиња во плакарот на секоја…

Хајди Клум и Педро Паскал во жешка љубовна приказна во новиот спот на Сиа

Хајди Клум и Педро Паскал во жешка љубовна приказна во новиот спот на Сиа

Новиот, долгоочекуван видео спот на одличната Сиа конечно го доживеа светлото на денот, а во…

Пролетна мини колекција накит на Блашка Ми Ева

Пролетна мини колекција накит на Блашка Ми Ева

Талентираната македонска уметница Блашка Ми Ева која е препознатлива по нејзиниот колоритен поглед на светот…

Ова се новите посакувани Лубутанки

Ова се новите посакувани Лубутанки

Дизајнерот на најпосакуваните женски чевли со препознатливиот црвен ѓон, создаде нова колекција во nude нијанси.…

Интервју сите

Безвременски накит од „Amorini“ за комплетна убавина на жената

Безвременски накит од „Amorini“ за комплетна убавина на жената

Целосно е кога има се’, а совршено е кога вашиот изглед ќе го заокружите со впечатлив накит.  Комплетната слика на една…

A cup of Теа: Македонски моден блог инспириран од англиски чај

A cup of Теа: Македонски моден блог инспириран од англиски чај

Таа е Теа, млада, авангардна, необична, па дури и ексцентирчна модна блогерка во едно секојдневие во кое за жал се’ уште…

Перо Антиќ: Сакам квалитетни часовници што ќе им ги оставам на синовите!

Перо Антиќ: Сакам квалитетни часовници што ќе им ги оставам на синовите!

Кога ќе договорите сликање на парчињата од плакарот на еден кошаркар што имено е висок 2.10, можеби имате некакви очекувања, но…

Ерина Богоeва: Сакам да видам моја фотографија во Vanity Fair

Ерина Богоeва: Сакам да видам моја фотографија во Vanity Fair

Има 26 години, родена е во Скопје и е голем вљубеник во фотографијата. Иако е дипломиран англист, кон уметностите се насочува на магистерските студии и тоа на Нотингам Универзитетот во…

Салон за убавина „Мелиса“: Кога жената е негувана, тогаш е полна со самодоверба

Салон за убавина „Мелиса“: Кога жената е негувана, тогаш е полна со самодоверба

Жената носи посебна енергија и е најубава тогаш кога е задоволна со себе. Затоа, во ова современо живеење кога слободното  време е луксуз, многу значајно за секоја жена е добро…

Design and Berries – моден блог што изнудува насмевки

Design and Berries – моден блог што изнудува насмевки

Кристина и Марија се две сосема различни девојки со еден заеднички свет кој е нивно интимно прибежиште од рутинското секојдневие: Design and Berries. Својата креативна енергија, двете урбани девојки ја…