Инспирација за венчавка во боите на летото

27 јули 2013

Виолетова,розова, минт и смарагдно зелена, ова лето се боите што треба да ги употребите при декорирање на вашата венчавка. Fashionel ви нуди преку фотографии  неколку совети како вашата свадба да изгледа раскошно и романтично. За поголем број од младенците, музиката е една од најважните работи при организацијата на прославата, но сепак тон без боја е недовршена слика. Затоа, водејќи се според светските магазини, дизајнери и организатори на венчавки ви нудиме неколку предлози како вашата летна венчавка да ги остави сите без здив.

Објавено:
27 јули 2013
Категорија: 
Бела соба