Свадбена колекција на J.Crew

13 мај 2013

Покрај дизајнирањето венчаници, брендот се занимава и со стилот на гостите на свадбените церемонии и сезонава создаде креации наменети за свадби и забави. Моделите се направени од деликатни и природни ткаенини кои се погодни за летната сезона, кроевите се едноставни, а од боите и шарите се среќаваат белата, пастелните тонови, точките и цветниот дезен.

 

 

Објавено:
13 мај 2013
Категорија: 
Бела соба