Кои ќе бидат водечки трендови во уредување на ентериерот во 2018?

15 декември 2017

Новата година носи нови, свежи идеи и кога е во прашење ентериерното уредување.
Одредени трендови што беа актуелни годинава, ќе останат популарни и претстојната, 2018 година, но се најавуваат и новитети со кои ќе го освежиме амбиентот во нашиот дом или на работното место.

Класичниот, елегантен и безвременски изглед, како и неутралните и земјени нијанси остануваат секогаш сигурен избор, но доколку сакате да експериментирате и да направите трансформација во ентериерот, еве што посочуваат трендовите за 2018:

Монохроматски комбинации на мебел и декоративни елементи


Впечатливи ламби


Софи со заоблена форма


Гарнитура во интензивна боја


Уникатни, рачно изработени комоди

Објавено:
15 декември 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.524 пати
Тагови: 
ентериер тренд