Приватниот авион Боинг 747-8, раскошна „летачка" варијанта на луксузните палати, е новото чудо во воздухопловната индустрија.

Се работи за екстравагантно уреден ентериер од 444 метри квадратни, на две нивоа, а опремен е со најмодерна технологија.

Авионот го ужива буквално целиот комфор на една современа палата, па во неговиот распоред се вклучени голем салон, конференциска соба, воодушевувачко дизајнирани купатила, спална и дневна соба.


Луксузот едноставно нема граници...

Објавено:
16 јуни 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
262 пати