Пастелни тонови за луксузен ентериер

27 април 2017

Пастелните нијанси се нежни, смирувачки и деликатни и со самото тоа се составен дел од секој романтичен ентериер...

Трендовите на бои во дизајнот на ентериер за оваа година се претставени, а Пантон, апсолутниот водич во овој сектор сугерира дека главните бои се нијансите кои се инспирирани од природата. Освен што владеат на модната сцена, овие бои идеално би се вклопиле и во домовите.

На пример, спалната соба може да биде романтична и женствена, кога ќе се искомбинираат нежни текстури и тонови на бела и розева боја. Ако сакате да создадете простор кој е идеален за уживање, тогаш изберете волна, памук или кашмир за ќебиња, прекривки и други детали. Модните дизајнери велат дека стилот е карактеризирано со аксесоари. Затоа, ако сакате спална соба која ќе го отсликува вашиот стил, тогаш набавете оригинални декоративни предмети.

Повеќе за оваа содржина прочитајте на овој линк.

Објавено:
27 април 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
549 пати