Двосед, тросед и фотелја беше најчестата комбинација на парчиња мебел во дневната соба.

Потоа, тој комплет се дополнуваше со табуретка, но ретко кој имаше храброст да проба нешто ново.

Ако пролистате некое списание за домашно уредување, ќе забележите дека класичниот тросед заминува во историјата. Веќе неколку сезони еден од најактуелните трендови во дневната соба се две софи, или два двоседа.

Но, креативноста не застанува тука. Можете да комбинирате и различни стилови и бои, со што ќе дадете свој печат на просторот и ќе го приспособите трендот на себе и своите потреби.

Повеќе идеи за ова можете да прочитате на линкот ОВДЕ

Објавено:
19 мај 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
365 пати