Италијански ресторан што морате барем еднаш да го посетите

14 септември 2018

Ако во блиска иднина планирате да ја посетите Италија, тогаш ова е место кое не смеете да го заобиколите.

Романтична атмосфера, совршено позициониран и неверојатна храна се само дел од причините поради кои задолжително во животот барем еднаш треба да го посетите Grotta Palazzese лоциран во Пуља (италијански Puglia). 

Ресторанот е сместен во карпи, а има неверојатен поглед на море во кој уживате додека јадете од нивните неодоливи специјалитети.

Токму тука, можете да дегустирате некои од најдобрите вина во целиот свет и да уживате во единствената атмосфера која овој ресторан ја нуди.

Ако наскоро планирате бегство од градот, тогаш Италија и овој фантастичен ресторан нека ви бидат први на листата.

 Инфо и фото: Fashion.hr

Објавено:
14 септември 2018
Категорија: 
Култура
Прочитано:
626 пати