Јосипа Лисац со гала концерт во Македонска Филхармонија

2 март 2018

После распродадените големи концерт во арена Пула, Сава центар, неколку последоватени концерти во „Лисински“ во Загреб, легендарната Јосипа Лисац во рамки на својата турнеја „50 години Јосипа“ ќе одржи концерт во Скопје.

Воедно, тоа ќе биде нејзиниот последен концерт во оваа низа, а ќе се одржи во новата концертна сала на Македонската филхармонија. 

Од „Авалон“ соопштуват дека влезниците за овој неповторлив концерт ќе бидат пуштени во продажба во сабота (03.03) во 9 часот наутро, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, по следниве цени:


GOLDEN SEATS- 2.000 ден
SILVER SEATS- 1.500 ден

ВАЖНО: Се одржува само еден ексклузивен концерт и во продажба ќе бидат пуштени само 800 влезници.

Објавено:
2 март 2018
Категорија: 
Култура
Прочитано:
300 пати