Кои се најплатените пејачки во 2017?

22 ноември 2017

Угледниот Forbes редовно ги објавува најрелевантните листи на најбогати во различни сектори.

Тие ја објавија и листата на најбогати жени во музичката индустрија за 2017 година. На првото место е Бијонсе со 105 милиони долари заработувачка и тоа не е баш некое изненадување.

Второто место е резервирано за Адел која после Греми наградите буквално распродаде неколку тиражи, а заработувачката е 69 милиони долари.

Третото место е за Тејлор Сфивт со 44 милиони долари заработувачка, четвртото место е за Селин Дион со 42 милиони долари, а петтото за Џенифер Лопез со 38 милиони долари.

Можеби малку да ве зачуди фактот дека на оваа листа се и ветеранките Доли Партон со 37 милиони долари како и Барбара Стрејсенд 30 милиони, Ријана 36 милиони, Кејти Пери 33 милиони и не ја заборавајте Бритни Спирс со 34 милиони долари.


На оваа листа годинава ги нема Мадона и Лејди Гага, барем не во првите десет .

Фотографии Forbes,Pop Sugar 

Објавено:
22 ноември 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
279 пати
Извор: 
Forbes magazine