Романтични филмови за денот на вљубените

11 февруари 2016

Добра филмска класика е секогаш сигурен избор, доколку се двоумите како да го прославите денот на вљубените.

Во пресрет на Свети Валентин, доколку заедно со вашиот партнер/ка делите заедничка страст за добар филм, тогаш на празникот на вљубените останете дома и заедно уживајте во најдобрите романтични филмови на сите времиња. Подгответе го репертоарот...

Еве предлог листа на дел од нив:

Dirty Dancing

 

Reality Bites

 

Wild River

 

Blue Is the Warmest Color

 

Romeo + Juliet

 

 Before Sunrise

 

Објавено:
11 февруари 2016
Категорија: 
Култура
Прочитано:
1.635 пати