Бјанка Балти носи Долче и Габана за Грација

25 јули 2016

Топ моделот Бјанка Балти изгледа божествено во костимите за капење од италијанскиот двоец Долче и Габана во едиторијал за јулското издание на француската Грација.

Убавицата ја краси и насловната страна на магазинот, а покрај костимите за капење, комплетниот нејзини изглед за фотосесијата е стилизиран со парчиња од луксузниот бренд.

Фотографиите ги потпиша познатиот фотограф Фабио Леиди.

 

 

Објавено:
25 јули 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
221 пати