Иднината на модата: Ова се 11 – те дизајнери што мора да ги запознаете веднаш!

4 октомври 2013

Со модните недели зад нас можеме да кажеме дека покрај светски познатите, имавме можност да запознаеме и многу нови, талентирани млади дизајнери.

Тие прикажаа многу интересни, свежи и модерни колекции со кои дефинитивно оставија голем печат на модните недели од Њујорк па се до Париз.

Иса Арфен

Модните критичари им предвидуваат светла иднина на секој од нив, а судејќи според нивните колекции тоа можеби и навистина ќе се случи.

Погледнете ги 11 – те нови дизајнери што дефинитивно многу наскоро ќе станат омилени на многумина, а ова се некои од нивните парчиња што им го олеснија патот до ѕвездите.

Објавено:
4 октомври 2013
Категорија: 
Актуел