Малбери организираше моден пикник

11 август 2014

caramul4

Изминатиот викенд, модната куќа Малбери организираше моден пикник. Поводот беше успешната соработка со Кара Делевињ, а се одржа во рамки на познатиот британски фестивал Wilderness. Кара дизајнираше колекција за Малбери која брендот ја оцени како добра, што беше одличен повод за прослава.

За храната се погрижи младиот британски шеф и еден од моментално најпознатите британски готвачи, Џил Кларк, а гостите имаа можност да уживаат во дневна забава и да се фотографираат пред Land Rover-от со натпис „Cara Van“.

Кара Делевињ пак, ја претстави чантата со нејзин потпис, која од септември ќе биде достапна во дуќаните ширум светот и онлајн продавниците.

Погледнете дел од атмосферата:

caramul1

caramul2

caramul3

caramul5

caramul6

caramul7

caramul8

caramul9

CARAMULBERRY1

CARAMULBERRY2

CARAMULBERRY3

CARAMULBERRY4

gemmachan

susiebubble

w1

w3

w4

w5

w6

Објавено:
11 август 2014
Категорија: 
Актуел