Неделна доза Инстаграм

26 август 2016

Инстаграм е една од нашите омилени социјални мрежи каде секојдневно добиваме неисцрпна инспирација, виртуелно посетуваме неверојатни дестинации, ги следиме нашите омилени модни инсајдери и инстантно се информираме за сите новости во модниот свет кај нас и глобално, а учиме и по некој нов кулинарски рецепт.

Fashionel го направи својот избор на најинтересни фотографии на Instagram за оваа недела. Помеѓу нив ќе видите инвентивни „street style" комбинации, неодоливи домашни миленици, слатки рецепти, каде летуваат познатите дизајнери, што прават домашните дизајнери итн.

Demodejewelry

Накитот на „Demode jewelry“ е се попопуларен на Инстаграм

 

 Stefanogabbana

Дуото Долче и Габана уживаат на Ибица

 

 Kids_fashion_blogger

Малите модни икони

 

 Badgalriri

Крајот на европската турнеја на Ријана

 

Modelsin_macedonia

Ново лице на македонската модна сцена

 

 Bazaaruk

Место каде што дефинитивно би сакале да сме

 

 Hm

Најпосакуваниот фустан од новата колекција на H&M

 

 Dolcegabbana

Најслатката кампања на неделата

 

 Tastemade

омилениот рецепт неделава - кокос и чоколадо

 

 Vitakin_originals

Прекрасни фустани од новата колекција на Вита Кин

 

 Zoria_in_tokyo

Прошетка низ Токио

 

 Elenaluka_mk

Романтична венчаница од Елена Лука

 

 Senstylable

Супер стилски фотографии

 

Voguespain

Уште една причина зошто го сакаме септември

 

 Holmes_and_nela

Уживање со Holmes и Nela

 

 

 

Објавено:
26 август 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
597 пати