Помладата сестра на Кејт Мос тргнува по нејзините стапки

10 јануари 2014

Лоти Мос прв пат била забележана на свадбата на својата сестра, а сега откако стана член на агенцијата која ја застапува и Кејт Мос - Сторм Моделс Менаџмент, блескавата кариера и е загарантирана.

Лоти веста за потпишувањето на договорот со агенцијата ја објави синоќа на својот профил на Твитер, а тоа привлече лавина од коментари во британските медиуим. Сестрите со нежните лица, русите коси и истакнатите јаболчници се идеални за снимање на модни кампањи.

Објавено:
10 јануари 2014
Категорија: 
Актуел