Првите дами на НАТО самитот

26 мај 2017

Освен што лидерите на земјите членки на НАТО на самитот во Брисел имаа свои обврски, протокол имаа и нивните сопруги.

Една од активностите беше постетата на Магрит музејот како и посетата на Детската клиника.

Во оснос на нивните стајлинзи, Брижит Макрон се одлучи за Луј Витон, додека Меланија за Долче Габана.

Шик комплетчето Луј Витон  на госпоѓа Макрон чини 2610 долари

Оваа посета на Доналд Трамп во Европа предизвика огромен интерес поради тоа што имаа средба и со Папата во Ватикан, а потоа продолжија во Брисел. Тоа е негова прва официјална посета на Европа како претседател на САД.

Објавено:
26 мај 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.686 пати