Што носат оваа есен Манго девојките?

21 ноември 2017

Манго девојките ќе ги сретнете на улица, на Инстаграм, по модните блогови. Тие се препознаваат по карактеристичните тенденции што оваа сезона ги издвои овој шпански бренд како задолжителни: панталоните со висок струк, макси капутите, предимензионираните џемпери, крзнените детали, PVC мантилите...

Умешно ги комбинираат со парчиња од другите „high street" брендови или со ексклузивни парчиња од луксузните модни куќи. Но, она што е својствено за секоја од нив е тоа што иако се работи за комерцијални Манго парчиња, тие ги имплементираат во својот личен стил во еден уникатен аутфит задржувајќи ја својата индивидуалност.

Карираниот дезен и оваа сезона е неизоставен, исто како и земјените тонови и црната боја, но освежени со црвени и портокалови комбинации.

Погледнете што е актуелно периодов кај Манго девојките.

Фото извор: Инстаграм, #mangogirls

 

Објавено:
21 ноември 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.972 пати