Сонам Капор на индиската насловна за августовското издание на GQ

6 август 2013

Ганстерска приказна во индиски филм ќе ја одбележи насловната на августовското издание на магазинот GQ. Во главната улога е индиската актерка и заштитно лице на L’Oreal, Сонам Капор, која до сега во ниту една фотосесија не ги покажала своите секси атрибути. Зад објективот се најде Сигне Вилструп, а Сонам позираше во дизајни на Мајкл Корс, Ла Перла и Долче и Габана стилизирани од Антара Мотивала.

 

Објавено:
6 август 2013
Категорија: 
Актуел