Венчињата на Александар Ванг - нов хит или преценетост?

7 март 2018

Еден од највпечатливите детали од пролетната колекција на Александар Ванг беа венчињата. Сега, и тие се пуштени во продажба, а нивната цена предизвика различни коментари.

Венчињата со натписи „Wangover“, „After After Party“ и „Party Animal“ сега се достапни по цени од 3.900, 5.100 и 6.000 долари.

Со оглед на тоа дека се иразботени од пластика, за многумина овие модни додатоци се преценети. 

На пистата со нив ги видовме Бела Хадид и Кендал Џенер, а имајќи ја предвид актуелноста на вакви додатоци за коса, сепак меѓу трендсетерите (особено помладите) нема сомнение дека ќе бидат вистински хит.

За потсетување, не е првпат модните додатоци да имаат вртоглави цени. „Гучи“ направи лепеза од 3.000 долари, додека „Баленсијага“ имаше ластиче за коса вредно 180 долари, па и покрај нивната преценетост имаат свои купувачи.

Објавено:
7 март 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
355 пати