Есента во H&M е возбудлива, примамлива, впечатлива, обоена, сублимат на сите актуелни трендови.
Колекција еднаква на исполнување на нашите желби.

Романтичниот шарм е повторно присутен преку флоралните дезени и принтови, карнерите комбинирани во различни варијанти, макси фустаните со странични отвори...

Без пруги нема да помине и оваа есен, а покрај нив, акцентот е ставен и на кошулите и фустаните на врзување, како и панталоните со висок и нагласен струк.

Според најавата на H&M не очекува сезона со изразен шик карактер.

Фото: H&M

 

 

 

Објавено:
12 август 2017
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
2.239 пати