Кармен Педару во лукбук на Масимо Дути

7 јуни 2013

Нурнувајќи се длабоко во морската шир, инспирирајќи се од морскиот свет, шпанскиот женски бренд Масимо Дути, го промовираше својот летен лукбук за јуни 2013. Во морските длабочини не води будниот објектив на Гема Едо, додека сирената која доловува приказната е естонскиот модел Кармен Педару. Во колекцијата доминираат цветните принтови, неутралните нијанси на бои, лесните џемпери и лежерниот стил. Во опуштен амбиент покрај пристаниште, и на јахта Педару, одлично презентира неколку стајлинзи кои навистина ќе го привлечат вашето внимание.

 

 

 

 

Објавено:
7 јуни 2013
Категорија: 
Колекции