Манго во мајскиот лукбук претстави парчиња во пастелни нијанси кои се во знакот на минимализмот, а се одлични за денски стајлинзи. Покрај карираниот принт и црно – белите комбинации, доминираат еднобојните креации. Едноставниот изглед е клучен за секојдневно функционирање. Токму затоа понудата на брендот е збогатена со сандали кои одлично се вклопуваат со софистицираниот минимализам на Манго.

Објавено:
16 мај 2014
Категорија: 
Колекции