Новата летна приказна на Манго започнува покрај море...

18 мај 2018

Морски брег, природа... Замислете се рано наутро покрај Медитеранското море, идеално место за бегство од секојдневието за вашиот слободен дух. Во попладневните часови, свежиот морски воздух се судира со карпите, а атмосферата станува уште поинтимна.

Романтични и лежерни модели, плетени парчиња, принтови со етно мотиви и земјени тонови преовладуваат во пролет/лето колекцијата на MANGO.

Кошула; Шорц

Суштината на Медитеранот
Изгубете се во малото крајбрежно селце Деја на Мајорка. Место во кое растат маслинки и портокали на ридот над морето.

Ланче; Фармерки; Топ; Фустан

Фустан

Идиличен пејзаж
Заливот е заштитен со карпи со борови – замислете го звукот на брановите кои заплискуваат на брегот и создаваат спокоен и мирен амбиент.

Кошула; Панталони

Чевли; Кошула

Расејување на сончева светлина
Кога ќе зајде сонцето, ноќите на Деја се претвораат во небесно бегство на море, „тонејќи" до најтемната сина нијанса на хоризонтот.

Кошула со ситен принт; Шешир

Плетен фустан

Трендови за ова лето
Селекција на облека во која романтизмот го зазема центарот на вниманието, особено во кошулите и фустаните со флорални принтови, набори и деликатни ткаенини од шифон. Ви ги откриваме и принтовите со етно мотиви и везови кои се наоѓаат на фустаните и плетените блузи. Од модните додатоци ги издвојуваме чантите во облик на кошничка и уникатниот накит со деликатни морски елементи.

Објавено:
18 мај 2018
Категорија: 
Колекции
Прочитано:
472 пати