Ресорт колекција на Версаче за 2014

10 јуни 2013

Морнарски панталони, костими за капење во шеќерни бои и  сакоа со копчиња во двојни редови доминираат во ресорт колекцијата на Донатела Версаче за 2014 година. Ненаметливо се појавуваат и ситни цветни принтови кои носат топла енергија во комплетната приказна. Линиите кои ја следат силуетата на женското тело  и асиметричните деколтеа на фустаните дополнително придонесуваат за изразениот сексапил на оваа колекција на Версаче.

Во продолжение погледнете ја галеријата на ресорт колекцијата на Версаче за 2014.

 

 

 

Објавено:
10 јуни 2013
Категорија: 
Колекции