Урбана есен во новите парчиња од Страдивариус

15 ноември 2014

Страдивариус понуди интересни парчиња за претстојната есен и тоа плетива, топли јакни, волуменозни капути, тесни фармерки, бунди од вештачко крзно и богат избор модели на капи. Накратко, ова се парчиња кои се дел од орманот на секоја модна трендсетерка.

Изборот на модни парчиња варира не само во однос на различните стилови, туку и генерациските разлики. Помладите девојки кои активно ги следат модните трендови, ќе бидат воодушевени од комбинацијата на плетива и принтови, а повозрасните дами во белите парчиња со софистициран изглед. Во продолжение погледнете ја целата кампања на Страдивариус.

Објавено:
15 ноември 2014
Категорија: 
Колекции