Волшебен едиторијал со Џесика Честин

16 ноември 2013

Совршениот едиторијал кој ќе биде дел од декемврискиот број на Вог е дело на фотографката Ен Лебовиц и стилистката Грејс Кодингтон. Главен лик во фото сесијата е актерка Џесика Честин која одлично ги одглуми некои од најпознати жени кои позирале на светски познатите уметнички великани. За потребите на едиторијалот, Џесика носи парчиња од Александар Ванг, Александар Меквин и Вера Ванг.

Објавено:
16 ноември 2013
Категорија: 
Колекции