Оваа недела главна тема и на Инстаграм, како и генерално на сите медиуми, беше фудбалското лудило за време на Мундијалот. Па така, Инстаграм беше преправен со фотографии од публиката која имаше привилегија директно да ги следи натпреварите, но и познати личности кои беа дел од мундијалската еуфорија. Во нашиов регион пак, целото вниамение е насочено на Exit што од утре се префрла на преубавата плажа Јаз. Во модниот свет, фокусот беше на новите уметнички дела на дизајнерите презентирани на Неделата на висока мода во Париз....  Сублиматот во продолжение:

Армани прослави роденден со магична haute couture колекција презентирана на Париската недела за висока мода Армани прослави роденден со магична haute couture колекција презентирана на Париската недела за висока мода

Познатата српска блогерка Јована Петкович на свеченост во сопствена креација Познатата српска блогерка Јована Петкович на свеченост во сопствена креација

Познатата манекенка Благица Мицова сега Ристова со својата пријателка  вака навиваше за Аргентина Познатата манекенка Благица Мицова сега Ристова со својата пријателка вака навиваше за Аргентина

Најновата сесија на Ралф Лорен со црвен попладневен фустан за Портер Магазин Најновата сесија на Ралф Лорен со црвен попладневен фустан за Портер Магазин

Рики Мартин  и оваа недела им изјави љубов на своите фанови Рики Мартин и оваа недела им изјави љубов на своите фанови

Мел Гибсон наградата за животно дело ја прими во костум на Армани Мел Гибсон наградата за животно дело ја прими во костум на Армани

Туна заедно со Дејан Миличевиќ го најавија со фотки и тизер новиот видео спот на пејачката Туна заедно со Дејан Миличевиќ го најавија со фотки и тизер новиот видео спот на пејачката

Долче и Габана на насловна на руски Вог Долче и Габана на насловна на руски Вог

Познатиот машки модел Рики Хол повторно не засмејува на својот профил на Инстаграм. Имено тој фотката ја наслови назад во Лондон од Волверхамптон. Ни ние не веруваме дека вака ќе пристигне ;) Познатиот машки модел Рики Хол повторно не засмејува на својот профил на Инстаграм. Имено тој фотката ја наслови назад во Лондон од Волверхамптон. Ни ние не веруваме дека вака ќе пристигне ;)

Аделина Тахири продолжува со фотки од плажа, но никако да ни открие каде е. Како и да е овој пат таа ужива во зајдисонцето. Аделина Тахири продолжува со фотки од плажа, но никако да ни открие каде е. Како и да е овој пат таа ужива во зајдисонцето.

Еве како Наоми Кемпбел го дочека големото финале Еве како Наоми Кемпбел го дочека големото финале

Ова е доказ за одличната забава на Exit Ова е доказ за одличната забава на Exit

Каролина Гочева со фотографија од полна месечина им посака добра ноќ на своите фанови Каролина Гочева со фотографија од полна месечина им посака добра ноќ на своите фанови

Софија Лорен, Џаред Лето и Софија Армани како гости на ревијата на Армани Софија Лорен, Џаред Лето и Софија Армани како гости на ревијата на Армани

Објавено:
14 јули 2014
Категорија: 
Фото галерија