10 начини како го комбинираме елегантниот бел капут

1 декември 2018

Отмен и елегантен, белиот капут е олицетворение на зимскиот раскош.

Затоа и дамите го преферираат во својот плакар, многу често оставајќи му простор да дојде до полн изра во посебни прилики.

Но, белиот капут го носиме и секојдневно, се разбира во соодветна комбинација со останатите основни парчиња во гардероберот.

За преку ден со џинс и бели патики, за на работа со дамски панталони и кошула, а навечер со елегантен фустан – белиот капут е идеален избор.

Во продолжение ќе ви предложиме 10 различни верзии како да го комбинирате оваа зима.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
1 декември 2018
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.222 пати