Интересни идеи како да ја украсите празничната трпеза

25 декември 2017

Ја уживаме последната седмица од оваа година, а тоа значи дека веќе ги привршуваме сите подготовки што се однесуваат на декорот за што попријатен амбиент во нашиот дом.

Меѓу сите детали, еден особено впечатлив момент е декорот на празничната трпеза што ќе ни ги направи уште попријатни заедничките моменти со семејството околу омилената празнична храна.

Неколку интересни, практични идеи кои ќе ве чинат само малку одвоено време, ќе ги направат семејниот ручек или вечера уште позабавни.

Ви предлагаме неколку идеи што ќе ја разбудат вашата фантазија.


Фото: Пинтерест

 

Објавено:
25 декември 2017
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
2.171 пати