Направи сама: Ѓердан од милје

26 февруари 2014

Секое ново парче аксесоар е добредојдено во сечиј накит, а уште „послатко“ е кога нашите женски апетити ги задоволуваме со накит кој можеме да го изработиме сами од елементи што веќе ги имаме дома. Па така, овојпат наш предлог  да го изработите сами е ѓердан од милје, за кое веруваме дека сите го поседувате дома како „наследство“ од вашите баби, а за истото потребно ви е:

-кружна форма на милје

-ножици

-свилена лента

Инструкциите ги имате од туторијалот во продолжение

Објавено:
26 февруари 2014
Категорија: 
Направи сам