Претпоследниот ден од работната недела се разбудивме со малку посвежо време, но тоа не значи дека не треба да се дотераме.

Уживајте во денот и лежерноста со ова бело фустанче со шик карнер во долниот дел и малку широки ракави.

Комбинирајте го со удобни патики во иста нијанса како фустанчето и мини црна чантичка со златни детали.

Што се однесува до накитот, единствено носиме часовник во златна нијанса, а по ваш избор можете и некои соодветни обетки.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
4 април 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
731 пати