Топло е времето, а топли се и боите во денешната комбинација. Овој четврток одлучивме нашиот предлог да бидат панталони со широки ногавици и асиметричен карнер во пределот на половината.

Ако имате малку стомаче, овој детаљ ќе ви помогне на тренди начин да го сокриете. Со панталоните комбинираме топ на врзување во црвено-портокалов принт, идеален за летните температури.

Кога се модните додатоци во прашање, портокалови сандали на ременчиња ќе внесат уште повеќе живост во комбинацијата, а чантата е во кружна форма и во слична боја со панталоните.

Можете да ставите неутрален кармин и очила за сонце и подготвени сте за она што ви го носи денот.

Имајте супер четврток!

Објавено:
6 јули 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
333 пати