Петок е, а тоа понекогаш е сосема доволна причина за добро расположение. Во продолжение следи и предлог за стајлинг, со кој би можеле да се чувствувате уште поубаво.

Нашиот денешен предлог е бела кошула-фустан. Ракавите се широки и со манжентни. 

Во комбинација со тенко ременче со животински принт, впечатливи обетки и мала чантичка е одличен избор за вечерно излегување.

Па, почнете да правите планови за тоа каде ќе се забавувате вечерва!

Имајте убав ден.

Објавено:
30 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
687 пати