Конечно петок! Последниот ден од работната недела секогаш носи некоја радост, бидејќи пред нас е викенд во кој ќе уживаме максимално.

Ако денеска планирате да се забавувате после работа, одберете комбинација во која ќе може да ги извршите обврските и да уживате со пријателите.

Носиме едноставни црни фармерки и ги комбинираме со лежерна кошулка на пруги со копчиња и дел на заврзување кај половината.

Комбинацијата надополнете ја со едноставни бели патики и црна чантичка.

Имајте убав ден и уште поубав викенд!

Фото: Lulus

Објавено:
21 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
490 пати