Оваа работна недела ја започнуваме со една весела и впечатлива комбинација. За денеска нашата предлог-комбинација се состои од портокалов фустан што ја следи линијата на телото и е со долги ракави.

Го комбинираме со колор блок сандали со виолетова боја, на дебела потпетица, како и чанта во истите нијанси.

На крајот додаваме очила на сонце во неутрална нијанса и смел портокалов кармин.

Работната недела може да почне! :)

Објавено:
11 септември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
438 пати