Новата работна недела ја започнуваме во безвременската комбинација на црно и бело. Се одлучивме за црни фармерки кои ги комбинираме со бела кошула со црни точки. Во пределот на околувратникот кошулата има ленти со кои можете да врзете панделка, што ќе даде уште поженствена нота на изгледот.

Црно палто, малку полежерно, со долги и тенки ревери ќе ја направи комбинацијата деловна, но не толку строга.

На крајот додаваме црни чизми до глужд и зелена чанта со црно-бели елементи.

Имајте успешна работна недела!

Објавено:
15 јануари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
647 пати