Првиот ден од работната недела секогаш знае да биде тежок, па пронајдете начин да го разубавите.

По повод летните температури, денеска одбравме едно прекрасно фустанче на пруги, со цветен принт и шармантни копчиња во предниот дел.

Истиот е широк од половината надоле и неверојатно удобен за осење. Комбинирајте го со рамни сандали, патики и што и да посакате.

За денеска задолжителни се дамската шапка и очилата за сонце.

Објавено:
30 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
396 пати