Оваа работна недела започнете ја со комбинација во која се имплементирани неколку актуелни стилски парчиња.

Одберете романтична кошулка со карнери на едно рамо, а комбинирајте ја со џинс со широки ногавици.

Овој аутфит надополнете го со минималиситчка чанта во бела варијанта, која може да се носи и со кратка и со долга рачка.

За комплетен тренди изглед, одберете и кломпи со дебела потпетица, украсени со нитни.

Објавено:
3 јули 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
336 пати