Иако ова саботно утро нè разбуди сиво време, вие внесете боја и добро расположение со вашиот викенд стајлинг.

Ние ви предлагаме топол и мек капут во нежно сина боја, врз кој може да облечете транспарентен дождовен мантил.

Џинсот е секогаш вистинска варијанта, а овој пат комбинирајте го со удобен сив џемпер и со џизми до глужд во темно сино кадифе.

 

Објавено:
7 октомври 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
591 пати