Денеска ќе му се спротивставиме на сивилото и ќе одбереме пастелна комбинација во розови тонови.

Блуза со широки ракави со карнери ја комбинираме со розови панталони со висок струк.

За доплнителен стилски печат, комбинацијата ја надополнуваме со мини чанта со кружна рачка и чизми до глужд на висока потпетица.

Шминката е во неутрални тонови за што поприроден изглед.

Објавено:
10 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
443 пати