Оваа сончева сабота носиме урбан, кежуал аутфит. Есента е период од годината кога топлите, плетени џемпери се неизбежни. Токму еден таков, во маслинесто зелена боја, одбравме за нашиот денешен предлог стајлинг. Го комбиниравме со џинс, патики, а за да ја заокружиме комбинацијата, додадовме рачен часовник и суптилно ланче.

 

Објавено:
3 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
513 пати