Сончев викенд е идеален за колоритна комбинација.

Затоа за денеска ви предлагаме да одберете аутфит што вклучува впечатливи бои. Плисираното здолниште сè уште е една од водечките тенденции, а во нашата комбинација одбравме такво во изразена портокалова боја. 

Здолништето го комбиниравме со блуза во црно-бели пруги со интересна апликација.

Стајлингот го заокруживме со чизми до глужд и мини ранче.

Објавено:
25 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
465 пати