Започна викендот, па веројатно повеќето од вас веќе ги направија плановите за тоа како ќе го поминат.

За оние што вечерва планираат да излезат и да се забавуваат, ние подготвивме една интересна комбинација. Фустанот во риги, го комбинираме со црни чизми до колена и тексасна јакна. 

Од модните додатоци се одлучивме за црна чанта преку рамо и метални обетки. 

Со оглед на студеното време, одозгора облечете си го омилениот капут и подготвени сте за незаборавна вечер.

Ви посакуваме убав викенд!

 

Комбинација: Fashion Group

Фустан и јакна: Манго

Чизми: Бата

Чанта и обетки: Парфоа

Модел: Моделс Ин

Шминка: Елена Андовска

Реализација: Fashionel.mk

Објавено:
3 декември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
527 пати