Утрово се разбудивме со срамежливо сонце што го очекуваме целосно да изгрее во текот на денот, а се чини и дека се простивме од дождот.

По тој повод, денеска ги носиме омилените бели фармерки и ги комбинираме со едноставна бела блузичка, а одозгора впечатлив долг кафен џемпер.

Комбинацијата надополнете ја со чизмички до глужд со животински принт и мини кафена чантичка преку рамо.

Уживајте во денот!

Објавено:
10 април 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.146 пати