Оваа среда ја резервиравме за омилениот цветен принт и нијансите на омилената сина боја.

Одбравме панталони со висок струк во тегет варијанта со цветен принт, а ги комбиниравме со обична лежерна маичка во нежно сина боја.

Модните додатоци имаат клучна улога во финиширањето на овој стајлинг: мини чанта во комбинација на еко кожа и кадифе со златно синџирче за преку рамо и кломпи со ниска и дебела штикла.

 

Објавено:
30 август 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
354 пати