Добро утро! Оваа среда ја боиме во кафени нијанси. Нашиот денешен предлог е здолниште од твид во кафено-црна комбинација.

Го комбинираме со широк џемпер со ролка во портокалово-кафена нијанса, а во слична нијанса е и кожната јакна со крзно.

Комбинацијата ја завршуваме со чизмички до глужд, чанта со апликација на мачка и кармин во беж нијанса.

Имајте убав ден!

Објавено:
14 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
997 пати