И оваа среда се разбудивме со облачно и врнежливо време, но тоа не значи дека треба да се откажеме од носењето здолништа и фустани.

Разубавете го овој ден и одберете кусо темно црвено здолниште кое го комбинираме со топло бело џемперче и сив капут како еден од омилените сезонава.

Чизмите се на потпетица и во сива нијанса, а денеска комбинацијата можете да ја украсите и со сиво капче и темно црвена чанта.

Уживајте во среќниот ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
21 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.094 пати