Што и да одлучите да облечете нека биде топло. Нашиот предлог за овие минусни температури е топол џемпер во комбинација со сив џинс јакна со пердуви и декоративно крзно.

Не заборавајте на термохулахопки пред да облечете било што друго, а доколку имате панталони-хелнаки, изборот би бил уште подобар.

Високи чизми со крзно се задолжителни, како и топла капа, шал и ракавици.

Вака облечени, ќе бидете подготвени да ги извршите сите предвидени обврски.

Имајте топла и среќна среда!

Објавено:
11 јануари 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
929 пати