Тропските температури нè инспирираа денеска да одбереме комбинација токму во таков, тропски фазон.

А прва асоцијација за овој стил се егзотичните, флорални принтови. Затоа комбиниравме шорцеви со живописен принт со топ со карнери во интензивна жолта боја.

Аутфитот го надополнивме и со модни додатоци во игрива и впечатлива портокалова боја, мини чанта со кратка рачка и сандали на ниска дебела потпетица со ременче околу глуждот.

 

 

 

Објавено:
4 август 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
354 пати